Ми вже практично зустріли зиму — період нудьги, періодичної депресії, морозів, ожеледиць, негоди та інших пов'язаних з цим періодом року наслідків. І чим ближче зима, тим сильніше бажання поїхати кудись у спекотні краї. Чи одні тільки плюси таїть у собі пляжний відпочинок взимку?
Плюси пляжного відпочинку.
Спочатку розповімо про позитивну сторону відпочинку в зимовий час.
Взимку в переважній більшості жарких регіонів — Таїланді, Єгипті, Сейшелах, Гоа і так далі — починається «оксамитовий сезон», під час якого відпочинок є найбільш благоприятним. Для жителів північних регіонів, що відчувають постійний брак тепла, виїзд в такі місця хоча б раз у кілька років обов'язково повинен проводитися.
Сонливість, апатія, депресія, часта втома без причини є неодмінними супутниками зимової пори, і подорож в спекотні країни — ідеальний спосіб розслабитися, забути про негаразди та краще подолати даний період.
Контрастна зміна погоди сприятливо позначається на тих людей, хто має проблеми з щитовидною залозою і легенями. Цей сезон — єдина можливість повноцінно відпочити для тих, кому протипоказані сухе повітря в поєднанні з сильною спекою. Неодмінно випарується і поганий настрій, який часто переслідує нас в зимову пору, - тепле море укупі з екскурсіями та іншими розвагами дозволяє відволіктися від зимової хандри на вітчизняних теренах.
У той же час свої мінуси присутні під час пляжного відпочинку взимку.
По-перше, відправляючись кудись на Мадагаскар в січні-лютому, ми не враховуємо того, що наш організм вже налаштувався на зимову погоду. Якщо влітку відправиться на високогірні схили, то наш організм перенесе цей різкий перепад набагато швидше, ніж якщо ми взимку раптово опинимося поблизу екватора.
Необхідно пам'ятати, що в нашому організмі є «внутрішній годинник», і саме він виявляється причиною різкого падіння імунітету і появи хвороб по приїзду в Анталію або Єгипет. Приїзд взимку на сонячний берег обіцяє нам надлишок ультрафіолету, який організм в ці дні отримувати ну ніяк не має наміру. Це призводить найчастіше до загострень та алергічних висипань. Особливо це актуально для тих людей, у яких часто спостерігаються скачки тиску.
Взимку ми, самі того не підозрюючи, в основному вживаємо їжу, що містить велику кількість вуглеводів. Коли ж ми приїжджаємо до гостинних арабів чи єгиптян, нам дістається багатий екзотикою стіл, на додачу до якого ми отримуємо «чужу» для нашого організму воду зі своїм процентним співвідношенням мінералів і вітамінів. Результат часто буває таким: «дорвавшись» до смакоти, відпочиваючий завдає удару по своїй травній системі з появою у останньої розладів зі всіма витікаючими наслідками.
Нарешті, останній «сюрприз» нас чекає після повернення додому, він полягає у зворотній акліматизації. Якщо ставитися до цього періоду «другого звикання» зневажливо, то можна отримати ще більше падіння апетиту, втому, депресивний настрій і застуду. У підсумку всі плюси відпочинку сходять автоматом на мінус.
Медики радять: перш ніж вирушати на відпочинок, порадьтеся з лікарем, перевірте стан свого здоров'я. Якщо ти відчуваєш себе на всі сто - сміливо вирушай на зимовий відпочинок за кордоном, але не перестарайся з відвідуванням пляжу і місцевими стравами. Якщо імунітет залишає бажати кращого, то можливо варто задуматися про те, чи принесе пляжний відпочинок взимку в жарких країнах користь і здоров'я.
За матеріалами: Woman's world - женский журнал