НАШ ПАРТНЕР


Світязь - відпочинок на Шацьких озерах

Голосуєм?

Де плануєте відпочити в цьому році?

Подорож на автомобілі від «А» ло «Я»

ГОЛОВНА КАРТА САЙТУ ПОШУК

Є така категорія туристів, часом дратує турагентів - це люди, які не хочуть проводити відпустку в одному готелі, які не бажають пересуватися між місцевими пам'ятками в екскурсійному автобусі з російськомовним гідом. Невідомо чому, але цих туристів не влаштовує стандартна програма турів. Вони хочуть подорожувати по країні самостійно, і побачити за тиждень / два відпустки не одне місто, а всю країну або навіть кілька сусідніх держав. Якщо ви збираєтеся відправитися в подібну подорож - рекомендуємо вам замислитися про прокат автомобіля.

Переваги подорожі на автомобілі

Переваги подорожі на автомобілі очевидні. Це мобільність, незалежність, можливість самостійно планувати свій маршрут і змінювати його вже під час подорожі.

У туристів, які воліють користуватися громадським транспортом виникає досить багато труднощів: він не скрізь добре розвинений, не завжди можна придбати квитки, найчастіше доводиться робити декілька пересадок. Подорож на далекі відстані на таксі — обійдеться вам набагато дорожче, ніж користування прокатним автомобілем.

Не рекомендуємо вам і їхати на своєму автомобілі до Європи. У цьому випадку вам гарантовано багато проблем і черг на кордонах всіх суміжних держав Східної Європи, необхідність оформляти транзитні візи. Крім того, відомо, що автомобілі з вітчизняними номерами приваблюють набагато більше уваги і на кордонах, і у представників органів правопорядку... На довершення всього, всі виникаючі проблеми — якщо машина зламається, ви потрапите в ДТП і т. п. вам доведеться вирішувати самостійно.

Набагато простіше прилетіти (або приїхати на поїзді-автобусі), і вже на місці взяти в оренду авто. Взяти автомобіль на прокат простіше, ніж ви думаєте. Якщо вам вже виповнився 21 рік, у вас є стаж водіння не менше року і кредитна карта (не електронна) - в більшості випадків цього виявиться достатньо. Врахуйте, що для прокату автомобілів представницького класу або для прокату мікроавтобусів - у водія можуть зажадати наявність двох кредитних карток різних компаній або ж однією "золотої" карти. У деяких країнах можуть діяти додаткові обмеження - наприклад, якщо Вам менше 25 років, то стаж водіння повинен бути як мінімум 3 роки і т. п.

У Нідерландах, в Арабських Еміратах, у столиці Іспанії Мадриді іноді вимагають права міжнародного зразка. Але в більшості випадків подібних проблем не виникає.

Як забронювати автомобіль

Куди і навіщо Ви будете їздити - це Ви зможете вирішити вже на місці. А ось країну і місто, де Ви збираєтеся брати машину, і де будете повертати (це зовсім не обов'язково одне і те ж місце) - потрібно вирішити заздалегідь.

Також заздалегідь визначте, автомобіль якого класу Ви хочете брати. При бронюванні Ви не зможете вибрати конкретну марку (тільки висловити побажання, які не обов'язково будуть виконані). Тільки назвати тип автомобіля - всі автомобілі діляться на класи (A, B, C і т. п.).

Окрім міста отримання потрібно вибрати і місце отримання автомобіля.

У більшості випадків, саме зручне місце отримання автомобіля - аеропорт, де практично у всіх компаній є свої представництва.

Менш зручно оформляти автомобіль в офісі в місті. По-перше, Вам буде потрібно спочатку до цього офісу дістатися, по-друге - біля офісів зазвичай є графік роботи.

Ще один варіант - попросити доставити автомобіль в готель. У нього є кілька незручностей: по-перше, Вам доведеться оплатити доставку автомобіля, по-друге у Вас вже не буде можливості вибору - адже в готель приженуть тільки один автомобіль.

Страховка

Якщо Ви забронюєте автомобіль через Інтернет у серйозній компанії, страховка буде без франшизи, тобто всі витрати компенсує страхова компанія. Страховка повинна покривати всі три види небезпек:
  • від угону,
  • від цивільної відповідальності,
  • від пошкоджень самого автомобіля.

Якщо Ви відмовляєтеся від заброньованого автомобіля.

У випадку, якщо Ви хочете бути впевненим, що зможете отримати автомобіль потрібного класу в будь-який сезон - явно варто бронювати автомобіль за деякий час до подорожі. Не хвилюйтеся, якщо подорож з яких-небудь причин не відбудеться - Ви нічим не ризикуєте: можна скасувати бронювання. Якщо Ви відкидаєте бронювання заздалегідь - гроші будуть повернені повністю, якщо за три доби і менше - стягується штраф.

Трапляється, що люди відмовляються брати автомобіль вже на місці. Якщо раптом Вас раптом щось не влаштовує в машині або в договорі, Ви маєте повне право невмотивовано відмовитися підписувати договір на місці. Або - таке буває дуже рідко, але буває - фірма відмовляється видати Вам машину - Вам немає 21 року, немає кредитної картки або виникає якась ще проблема. У будь-якому випадку Ви нічим не ризикуєте - по ваучеру Вам будуть повернуті Ваші гроші.

Чи доведеться платити додаткові гроші?

Уважно читайте умови договору - частіше за все, від Вас потрібно повернути машину з повним баком бензину, якщо Ви це не робите - то доведеться сплатити вартість бака (причому не за ціною бензозаправки, а за завищеною ставкою постачальника послуг). Також будьте уважні з запізненням - якщо ви повернете машину пізніше, ніж через годину після зазначеного часу, доведеться сплатити ще добу.

Коли Ви візьмете машину в прокат, у вас на кредитній картці буде заблокована фіксована сума (для звичайних машин це 600 євро). Не хвилюйтеся, якщо у вас грамотно оформлена страховка, то ваші гроші на кредитній карті залишаться недоторканими практично в будь-якому випадку. Хіба що якщо Ви не повернете машину у фірму, або сховаєтесь з місця ДТП без оформлення документів ... Але будьте готові, що гроші на картці будуть розблоковані не відразу - протягом двох тижнів.

Два варіанти: Замовити автомобіль у великій компанії заздалегідь або купити в маленькій компанії на місці?

Який варіант вибрати - вирішувати вам. Зазначу тут лише кілька переваг і недоліків обох варіантів:

У маленьких компаніях часто умовами договору не дозволяється подорожувати в іншу країну. Взявши автомобіль в серйозній міжнародній компанії Ви зможете спокійно поїхати майже куди завгодно - умови страховки поширюються практично на всі цивілізовані країни.

Ще одне обмеження, яке можуть поставити місцеві фірми - розмір пробігу. Якщо ви плануєте досить багато пересуватися на машині, швидше за все ви не вкладетеся в обумовлений пробіг, і доведеться додатково доплачувати. Міжнародні фірми не обмежують пробіг.

Забронювавши автомобіль заздалегідь, ви можете бути впевнені, що отримаєте його - якщо в компанії не виявиться авто замовленого типу, вам просто нададуть більш високий клас без доплати ... Бронювання на місці пов'язане з ризиком, особливо в розпал сезону.

Серйозні міжнародні компанії більш ретельно стежать за якістю та справністю автомобілів.
У маленьких фірмах на місці. Вам можуть запропонувати страховку з франшизою. Тобто, при настанні страхового випадку Ви виплачуєте обумовлену заздалегідь суму (наприклад, суму депозиту), і тільки якщо її виявляється недостатньо - інше доплачує страхова компанія. При бронюванні заздалегідь в міжнародній компанії ви не ризикуєте грошима.
У маленькій фірмі на місці вам можливо вдасться взяти автомобіль і без кредитної карти, залишивши в заставу гроші (хоча це і не гарантовано).
Бронювання автомобіля в місцевій компанії як правило виявляється дещо дешевше (як правило, не суттєво). Це досягається за рахунок менш жорсткого контролю за якістю автомобіля, внутрішньої, а не міжнародної страховки, обмежень по пробігу.

Коментарі

* Ваше Ім'я:
* Коментар:
  Надіслати
ГОЛОВНА ПОДОРОЖІ ДОВІДКА ПРО НАС ВІДГУКИ КОНТАКТИ